Jak przygotować się do ciąży?


Planowanie ciąży w dzisiejszych czasach to nie efekt przewrażliwienia, ale najlepsza decyzja i inwestycja. Dzięki odpowiednim przygotowaniom do ciąży przyszła mama nie tylko będzie mogła szybciej zajść w ciążę, ale także lepiej i zdrowiej ją przejść oraz łatwiej wrócić do formy po porodzie. Kiedy, jak i od czego takie przygotowania rozpocząć?

Jak przygotować się do ciąży?

ZDROWA DIETA

Przygotowania do ciąży warto rozpocząć minimum trzy miesiące wcześniej, aby organizm miał czas na pozbycie się szkodliwych substancji, zrobienie zapasów witamin i składników mineralnych, które będą niezbędne dla rozwoju dziecka. Przyszła mama szczególnie powinna przyjrzeć się swojej diecie i wykluczyć z niej produkty z dużą zawartością cukru, soli i tłuszczów, ale także produkty przetworzone. Niewskazane jest także picie kawy, słodzonych napojów gazowanych i energetycznych, alkoholu. Wskazane będzie wprowadzenie dużej ilości warzyw i owoców, chudego mięsa, ryb, rośliny strączkowych, tłustego nabiału oraz olei roślinnych. Więcej o diecie płodności: Dieta płodności - poradnik.

AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA

Otyłość to jedna z przyczyn niepłodności, dlatego jeśli do tej pory dbanie o kondycję nie było Twoją mocną stroną, najwyższy czas to zmienić, aby dobrze przygotować ciało do ciąży, ale także do porodu. Organizm czeka ogromny wysiłek, dlatego warto poprawić wytrzymałość, wzmocnić mięśnie oraz funkcjonowanie układu sercowo – naczyniowego. Oferta dostępna na rynku jest bardzo szeroka i jest w czym wybierać, dlatego każda przyszła mama na pewno znajdzie coś dla siebie. Warto rozpocząć delikatnie – pilates, joga, aerobic, pływanie. Ważne, aby ćwiczenia uprawiać regularnie oraz aby sprawiały przyjemność. Jeśli z kolei ćwiczysz regularnie, przed planowaną ciążą ogranicz treningi – zbyt intensywne ćwiczenia mogą powodować zaburzenia cyklu miesiączkowego. Czytaj również: Współna aktywność fizyczna

WIZYTA U GINEKOLOGA, DENTYSTY I LEKARZA RODZINNEGO

W przygotowaniach do ciąży warto uwzględnić wybór dobrego ginekologa, który przeprowadzi badanie cytologiczne, USG oraz wywiad, pytając o kwestie, które mogą mieć wpływ na płodność. Ważne, aby był to specjalista budzący zaufanie - jeśli ma być lekarzem prowadzącym ciążę, spotkania z nim będą częste. Przed planowaną ciążą trzeba także odwiedzić dentystę, wyleczyć ubytki i zadbać o estetykę uśmiechu. Problemy stomatologiczne mogą być przyczyną wystąpienia komplikacji w ciąży - piękny uśmiech nie tylko zagwarantuje zdrowie Twoje i dziecka, ale też dobre samopoczucie. Ważna będzie także wizyta u lekarza rodzinnego, który zleci podstawowe badania krwi oraz moczu, zmierzy ciśnienie. Jeśli zażywasz jakieś leki na stałe skonsultuj czy można je stosować w ciąży. Zapytaj także o szczepienia przeciwko chorobom wirusowym – różyczce, śwince, ospie i wirusowemu zapaleniu wątroby typu B. Przechodzenie każdej z nich w ciąży może wiązać się z poważnymi konsekwencjami.

Czytaj również: Jak zwiększyć szansę na ciążę.

SUPLEMENTY DIETY PRZED CIĄŻĄ

Trzy miesiące przed planowaniem ciąży, przyszła mama powinna codziennie zażywać 0,4 mg kwasu foliowego. Kwas foliowy zapobiega rzadkim, ale poważnym wadom układu nerwowego dziecka - tzw. wadom cewy nerwowej. Warto jednak zażywać kwas wraz z innymi witaminami, mikro- i makroelementami. Taka kompleksowa terapia jest oferowana kobietom przygotowującym się do ciąży przez Fertinea. Trzymiesięczna kuracja pozwoli nie tylko uzupełnić niedobory, ale także oczyścić organizm z toksyn, odżywić i poprawić jakość komórek jajowych. W jej skład wchodzą 4 produkty: Ferti Antioxidant Herbals, Ferti Powder, Ferti Formula Oil, Ferti Vitamins Forte.

ZESTAW WSPIERAJĄCY PŁODNOŚĆ

Ferti Antioxidant Herbals to napar, który ma właściwości antyoksydacyjne - usuwa z organizmu toksyny zagrażające płodności, wspomagając odporność i regenerację tkanek. Ferti Powder to mieszanka substancji, które odżywiają i poprawiają jakość komórek jajowych. Ferti Formula Oil jest kompozycją witamin D3, E, kwasów omega-3: DHA i EPA z alg oraz ALA z lnu, która odżywia endometrium, komórki jajowe oraz jajniki, wpływając znacząco na prawidłowe zagnieżdżenie się zarodka, a co za tym idzie rozwój ciąży. Ferti Vitamins Forte zawiera m.in. owoc niepokalanka mnisiego, witaminy C, B6, B12, magnez. Mieszanka tych składników reguluje poziom hormonów w organizmie, a co za tym idzie wpływa na dojrzewanie komórek jajowych i stan błony śluzowej macicy.

Czytaj również: Jak przyspieszyć zajście w ciążę - poradnik dla par

 Przejdź do sklepu FERTINEA

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Nasi konsultanci odpowiedzą na Twoje pytania

* - pola wymagane