Wspólna aktywność fizyczna


Na pewno już wiesz, że rekreacyjna aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na płodność. Ponadto ruch powoduje uwalnianie hormonów szczęścia! Nie zwlekaj i wraz z partnerem zacznijcie aktywniej spędzać wolny czas.

Wspólna aktywność fizyczna

Wspólna aktywność fizyczna wzmacnia związek

Czy zastanawiałaś się z partnerem nad wspólną aktywnością fizyczną? Nie? To czas to zmienić! Rekreacyjna aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na płodność – jeżeli staracie się o dziecko powinniście pomyśleć nad ciekawą formą sportu. To nie muszą być ekstremalne ćwiczenia, może być wspólny dłuższy marsz, taniec, basen, wycieczka rowerowa albo chodzenie po górach. Ważne jest wspólne spędzanie czasu, dobranie ćwiczeń do aktualnej kondycji, zaangażowanie oraz wsparcie. Aktywność fizyczna powoduje uwalnianie endorfin, tzw. „hormonów szczęścia”, a wspólny ruch to połączenie, dzięki któremu uprawianie razem sportu będzie dawało uczucie nieopisanej radości.

Jaką formę aktywności wybrać?

Najlepiej wybrać sport, który będzie satysfakcjonujący dla was obojga. Oceńcie stan swojego zdrowia oraz kondycji i możecie zaczynać. Pamiętajcie tylko o tym, aby nie forsować ciała, ponieważ zbyt ekstremalny sport nie wpływa dobrze na płodność. Bądźcie dla siebie wzajemną motywacją i wsparciem.

Maszerujcie!

Najprostszą formą aktywności jest dynamiczny marsz – można go „uprawiać” wszędzie – wystarczy wybrać trasę i można zaczynać. Najlepiej maszerować energicznie, aby zaangażować również część górnych mięśni. Można wyposażyć się w kijki do nordic walking – wtedy wymuszamy pracę mięśni ramion oraz barków. Ponadto oparcie na kijkach odciąża stawy i jest pomocne podczas wchodzenia pod górę. Marsz można połączyć z tzw. siłownią na powietrzu, którą można spotkać w wielu miastach – to świetny sposób na połączenie sportu z zabawą.

A może bieganie?

Jeżeli wolicie dynamiczniejszą formę sportu, można rozpocząć przygodę z bieganiem – pamiętajcie o odpowiednim obuwiu, którego zadaniem jest amortyzacja stawów skokowych. Warto biegać w parkach oraz miejscach mniej zaludnionych – nie trzeba manewrować między ludźmi i można swobodnie biec obok siebie.

Rolki? Rower?

Jeżeli planujecie wycieczki rowerowe, lub w pobliżu waszego miejsca zamieszkania jest trasa dla rolkarzy, to warto zakupić odpowiedni sprzęt. Jest to inwestycja długoterminowa, która jest źródłem dobrej zabawy. Na planowaną trasę rowerową warto zabrać prowiant oraz koc - wtedy sport można połączyć z romantycznym piknikiem. Jedynym wymogiem dla jazdy na rolkach jest gładka nawierzchnia asfaltowa, która nie będzie powodowała wstrząsów.

Zdrowa rywalizacja

Wybór sportu, który jest nastawiony na rywalizację, może okazać się świetną formą aktywności, ponieważ działa pobudzająco. Tenis czy badminton wymagają poznania oraz nabycia umiejętności technicznych. Ważne jest również skupienie w trakcie rozgrywania meczów. Najlepiej jeżeli partnerzy są na takim samym poziomie zaawansowania – wtedy poziom rozrywki będzie wyrównany. Aby uniknąć ewentualnej kłótni można umówić się na rozegranie rozgrywki przeciwko innej parze.

Taniec

A może postawicie na formę aktywności nastawioną na fizyczny kontakt? W takim przypadku taniec może być idealnym rozwiązaniem, ponieważ uczy komunikacji a poczucie bliskości buduje atmosferę intymności.

Wybór konkretnej aktywności fizycznej to tylko bodziec – najważniejsze jest wspólne spędzanie czasu oraz znalezienie pasji, która jeszcze bardziej wzmocni związek. Może się okazać, że zakochacie się szachach albo w boksie tajskim – nie ważne! Jeżeli skutkiem będzie wzmocnienie wspólnej relacji, to znaczy, że wybór padł idealnie.

Czytaj również: Jak przyspieszyć zajście w ciażę - poradnik dla par.

 Przejdź do sklepu FERTINEA

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Nasi konsultanci odpowiedzą na Twoje pytania

* - pola wymagane