Jak oczyścić organizm z toksyn przed ciążą?


Jak oczyścić organizm z toksyn przed ciążą?

Uczucie senności, zmęczenia, ciężkości, problemy z koncentracją - to oznaki pogorszenia kondycji, które pojawiają się zimą. Metabolizm wówczas zwalnia, a organizm trudniej filtruje toksyny. Jak oczyścić się ze szkodliwych związków chemicznych i przygotować do ciąży?

Toksyny mogą utrudniać zajście w ciążę

Kiedy twój organizm funkcjonuje sprawnie - jest odpowiednio odżywiony, procesy metaboliczne przebiegają prawidłowo - zyskuje na tym Twoja gospodarka hormonalna. Ta z kolei jest ściśle związana z płodnością. Dlatego, jeżeli Twój organizm jest zanieczyszczony, organizm może się buntować i utrudniać zajście w ciążę. Warto podjąć walkę o oczyszczenie. Nie obiecujemy, że uda Ci się osiągnąć cel w ciągu kilku dni. Możemy obiecać, że poczujesz się jak nowonarodzona, a w dodatku Twoje szanse na ciążę wzrosną.

Objawy, które świadczą o tym, że w Twoim organizmie nagromadziły się toksyny

Często ignorujemy niepokojące objawy chorób czy zatrucia się toksynami. Przewlekłe zmęczenie, ociężałość i kiepskie samopoczucie zrzucamy na karb przesilenia zimowego, braku promieni słonecznych czy PMS. Są jednak przypadłości, które możesz powiązać z nadmierna ilością toksyn.

Problemy z trawieniem

To podstawowy sygnał świadczący o nagromadzeniu dużej ilości toksyn. Sprawiają one bowiem, że układ pokarmowy pracuje mniej wydajnie, co prowadzi do nieskutecznego usuwania „odpadów”. W efekcie mogą męczyć Cię zaparcia a Twoje jelita pracują wolniej. Błona śluzowa jelita jest bardzo delikatna, a gdy zabraknie w niej kolonii pałeczek kwasu mlekowego (np. przez antybiotykoterapię), może stać się nieszczelna i przepuszczać do organizmu trucizny i drobnoustroje. Warto mieć na uwadze, że układ pokarmowy to centrum naszej odporności, tym bardziej wyeliminowanie toksyn jest tak ważne!

Syndrom zmęczonej twarzy oraz zmiany skórne

Twoja twarz gołym okiem zdradza obecność toksyn. Ponieważ są one usuwane właśnie przez skórę, ich nagromadzenie szybko daje o sobie znać. Jeżeli zauważasz u siebie opuchliznę, worki pod oczami, przebawienia, trądzik, objawy grzybiczne, czy łuszczące plamy, możesz podejrzewać, że odpowiedzialne są za nie toksyny.

Tycie

Stale nie jesteś zadowolona z rezultatów odchudzania? Wine za to może ponosić brak równowagi hormonalnej. Jak wspomnieliśmy, winę za zaburzenia związane z hormonami ponosić może nadmierne nagromadzenie toksyn.

Stały brak energii

Jeżeli bez porannego kofeinowego kopa ciężko Ci funkcjonować, wiedz że nie wszystko jest tak jak należy… Nadmierne obciążenie organizmu toksynami sprawia, że czujesz przewlekłe zmęczenie, brakuje Ci sił.

Detoks – postrach toksyn

Toksyny dostają się do organizmu wraz z przetworzonym pożywieniem oraz zanieczyszczeniami środowiska. Często jest ich tyle, że organizm nie jest w stanie ich usunąć, dlatego tak ważny jest detoks. Każda kobieta planująca ciążę, powinna się do niej odpowiednio przygotować i przede wszystkim oczyścić organizm z nadmiaru toksyn. Do metod detoksykacyjnych zalicza się dietę oczyszczającą (owocowo-warzywną), aktywność fizyczną, kuracje ziołowe i oraz kuracje suplementami diety. Dzięki właściwemu postępowaniu poprawisz swoje samopoczucie, odzyskasz wigor, przyspieszysz metabolizm i pozbędziesz się szkodliwych substancji, które zalegają w narządach wewnętrznych.

Jak pozbyć się toksyn z organizmu?

Zbilansuj dietę

Wybieraj świeże produkty zbożowe, owoce i warzywa. Twoimi sprzymierzeńcem będą jabłka, awokado, buraki, marchew, grejpfrut, zielona herbata, zielone warzywa liściaste, warzywa kapustne, oliwa z oliwek i orzechów włoskich. Omijaj przetworzoną żywność, pozbawioną składników odżywczych, za to pełną barwników konserwantów i sztucznych polepszaczy smaku. Składniki diety, która pomoże uchronić się przed toksynami to przede wszystkim zdrowe i świeże produkty. Im silniej przetworzona żywność, tym więcej w niej składników mogących „zaśmiecić” nasz organizm. Szczególnie niebezpieczne są gotowe produkty, w których cenne substancje odżywcze zostały zastąpione barwnikami, konserwantami i sztucznymi polepszaczami smaku. Chcąc oczyścić organizm, należy zastąpić je świeżymi owocami, warzywami oraz produktami z pełnego ziarna.

Rusz się

Aktywność fizyczna doskonale wpływa na poprawę krążenia i skutecznie dotlenia organizm. Dzięki intensywnym ćwiczeniom toksyny są usuwane z organizmu wraz z potem.

Woda na zdrowie!

Postaw na wodę mineralną lub zieloną herbatę w dużych ilościach. Spożywanie przynajmniej 2 litrów wody dziennie spowoduje, że wraz z moczem i potem bakterie oraz szkodliwe substancje zostaną usunięte z organizmu.

Postaw na zioła i suplementację

W oczyszczeniu organizmu z toksyn przed ciążą pomogą także zioła. Warto pić napary znane ze swoich właściwości antyoksydacyjnych – zneutralizują one działanie wolnych rodników i ochronią komórki przed stresem oksydacyjnym. Odpowiednim wsparciem będzie Fertinea Ferti Antioxidant Herbals. To mieszanka ziół wspomagających pracę gospodarki hormonalnej i płodność. Składa się m.in. z głogu jednoszyjkowego, bzu czarnego, pokrzywy, maliny i lebiodki pospolitej. Regularne picie naparu przyczynia się do oczyszczenia organizmu, odmłodzenia i wzmocnienia, a przede wszystkim do przygotowania organizmu do ciąży. Czytaj więcej o właściwościach ziół dla płodności: Zioła na płodność.

Unikaj smogu jak ognia

Groźny dla przyszłej mamy jest także  smog i zanieczyszczenia powietrza, które wpływają niekorzystnie na układy oddechowy i krążenia, ale także rozrodczy. Powinno się unikać przebywania na zewnątrz kiedy wskaźniki jakości powietrza są złe lub wychodzić w maseczce antysmogowej. W domu warto zainwestować w oczyszczacze powietrza. Działanie zanieczyszczonego powietrza można także zmniejszyć zażywając kwasy omega-3. Znajdziemy je w suplementach diety oraz w produktach takich jak orzechy, migdały, masło, nasiona lnu, olej rzepakowy i pestki dyni. Warto rozważyć także zakup do domu roślin doniczkowych, które dobrze oczyszczają powietrze, np. daktylowiec niski, palma bambusowa, dracena czy bluszcz pospolity.

 Czytaj więcej porad specjalistów dotyczących płodności kobiet i mężczyzn: Płodność kobiety - poradnik Płodność mężczyzny - poradnik

 Przejdź do sklepu FERTINEA

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Nasi konsultanci odpowiedzą na Twoje pytania

* - pola wymagane