Niepokalanek mnisi w leczeniu niepłodności


Owoc niepokalanka mnisiego okrzyknięty został w Stanach Zjednoczonych największym odkryciem wśród naturalnych substancji wspomagających płodność. Także w Polsce przychodzi z pomocą kobietom starającym się o dziecko - w suplementach Fertinea.

Niepokalanek mnisi leczenie niepłodności

Niepokalanek mnisi (vitex agnus castus) to niewielki krzew z rodziny Verbenaceae, który występuje także w Polsce. Posiada liliowoniebieskie kwiaty, przypominające lawendę. Owoce niepokalanka mnisiego były już w Starożytnej Grecji wykorzystywane w leczeniu kobiecych dolegliwości. W lecznictwie wykorzystywane są także obecnie owoce niepokalanka (fructus agni casti), zbiera się jesienią i suszy w temperaturze pokojowej. Zawierają one olejek eteryczny, irydoidy glikozydowe, flawonoidy, diterpeny oraz kwasy tłuszczowe.

Niepokalanek w leczeniu niepłodności

Niepokalanek mnisi okrzyknięty został w Stanach Zjednoczonych największym odkryciem wśród naturalnych substancji wspomagających płodność. W Polsce także przychodzi z pomocą przyszłym rodzicom, starającym się o dziecko - w suplementach Fertinea. Owoc niepokalanka mnisiego posiada bogatą historię we wspomaganiu płodności i łagodzeniu dolegliwości związanych z zespołem napięcia przedmiesiączkowego. Niepokalanek mnisi był wykorzystywany przez stulecia w medycynie naturalnej, a nazwa „mnisi” ma swoje źródło w stosowaniu go przez mnichów w naturalnych ziołowych mieszankach leczniczych. Właściwości niepokalanka mnisiego docenia także współczesna medycyna, głównie ze względu na jego naturalne działanie regulujące gospodarkę hormonalną kobiety. Najnowsze badania pokazują, że może on pełnić rolę stabilizatora i stymulatora poziomu hormonów odgrywających ważną rolę w owulacji. Zawarte w nim substancje poprawiają regularność cykli i ich przebieg, zapobiegają także tworzeniu się cyst na jajnikach, mają one także właściwości normalizujące poziom luteiny i prolaktyny.

Niepokalanek w leczeniu PMS

Niepokalanek mnisi łagodzi dolegliwości związane z zespołem napięcia przedmiesiączkowego (PMS) - bóle głowy, zmęczenie, tkliwość piersi, bóle pleców, drażliwość, a także zaburzenia koncentracji. Jest także stosowany w farmakoterapii przedmiesiączkowego zaburzenia nastroju. Wszystko za sprawą głównego składnika rośliny, jakim są diterpeny. Stymulują one uwalnianie prolaktyny - hormonu wydzielanego w przysadce mózgowej.

Czytaj dalej: Naturalne sposoby na bolesne miesiączki 

Owoce niepokalanka mnisiego w suplementach

Zawarty w Ferti Vitamins Forte owoc niepokalanka mnisiego stabilizuje i stymuluje poziom hormonów związanych z owulacją, odpowiada za regularność, a także prawidłowy przebieg cyklu menstruacyjnego. Jego działanie regulacyjne jest również związane z zapobieganiem tworzenia się cyst na jajnikach, normalizowaniem zbyt niskiego poziomu luteiny czy zbyt wysokiego poziomu prolaktyny.

Czytaj również o innych roślinach i ich właściwościach Zioła na płodność

 Przejdź do sklepu FERTINEA

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Nasi konsultanci odpowiedzą na Twoje pytania

* - pola wymagane