Jak przygotować się do in vitro?


Istnieją naturalne metody, które mogą pomóc Ci przygotować się do zabiegu in vitro, m.in. zażywanie suplementów i ziół wspierających płodność. Ale uwaga: suplementy i zioła nie mogą być przyjmowane razem z lekami przygotowującymi do procedury In Vitro.

Jak przygotować się do in vitro?

Czy wiesz, że istnieją naturalne metody, które mogą pomóc Ci przygotować się do zabiegu in vitro? Oprócz zmiany codziennych nawyków, na pomoże: ziołolecznictwo, tradycyjna chińska medycyna, joga czy pilates, W tym przewodniku radzimy, co może okazać się pomocne. Ale uwaga: suplementy i zioła, o których mowa w niniejszym tekście, nie mogą być przyjmowane razem z lekami przygotowującymi do procedury in vitro! Suplementy czy zioła powinny być przyjmowane najlepiej na 3 miesiące przed rozpoczęciem leczenia.

Jak przygotować się do zapłodnienia in vitro?

Czas przed rozpoczęciem procedury in vitro warto wykorzystać na lepsze przygotowanie organizmu do ciąży. Zdrowa dieta, aktywność fizyczna, unikanie stresów, zażywanie suplementów czy ziół wspierających płodność pomoże zadbać o układ hormonalny i rozrodczy, ale także oczyścić organizm z toksyn i dobrze odżywić całe ciało. Witaminy, mikro- i makroelementy oraz ekstrakty roślinne zawarte w preparatach Fertinea i zażywane na 3 miesiące przed procedurą in vitro, tworzą kompleks wsparcia, ochrony i pielęgnacji przyszłej mamy.

Jak zwiększyć szanse na udane in vitro?

Wskaźnik ciąż uzyskanych metodą in vitro zależy od wieku czynników: wieku kobiety, jej stanu zdrowia, powodu niepłodności, przebytych do tej pory cykli in vitro i liczby ciąż. Na podstawie tych informacji w kalkulatorze "IVF Predict" można procentowo określić szansę na zajście w ciążę po zapłodnieniu in vitro. Często szanse zależą też od genetyki, a zdarza się że ciąża zdarza się przy niewielkich procentowo rokowaniach. Według Europejskiego Stowarzyszenia Embriologii i Rozrodu Człowieka w krajach UE jeden na trzy transfery zarodka kończą się sukcesem. Warto jednak zwiększyć swoje szanse na udane in vitro, wprowadzając w życie zdrowe i regularne posiłki, unikając stresów, uprawiając sport, ale i ucząc się odpoczywać, Można skorzystać także z masaży, akupunktury czy neurorefleksologi jako naturalnych sposobów wspierających płodność.

Zrób sobie plan

Przygotowania do zabiegu in vitro należy poczynić z dużym wyprzedzeniem. Ogólny cykl in vitro (cykl zabiegów i badań) trwa około 6 tygodni od chwili rozpoczęcia brania leków do transferu zarodka/-ów. Trzy miesiące przed rozpoczęciem cyklu warto wprowadzić stosowanie terapii płodności, która zwiększy szanse na zapłodnienie. Suplementy Fertinea to 22 starannie dobrane składniki, które do tej pory można było znaleźć w pojedynczych składnikach. Teraz występują one w zbalansowanym połączeniu, najlepiej przyswajalnych formach i precyzyjnie wymierzonych dawkach. W preparatach znajdziemy witaminę D3, E, kwas foliowy, cynk, kwasy DHA z alg, l-arganina, n-acetylo l-cysteina, inozytol oraz napar z 5 aktywnymi składnikami, takimi jak: lebiodka pospolita, malina właściwa, pokrzywa zwyczajna, głóg jednoszyjkowy, bez czarny. Zioła i większość suplementów nie powinno być jednak stosowanych w przypadku pacjentek, które są w trakcie przebiegu leczenia i przygotowania do in vitro, ponieważ mogą one wchodzić w interakcje z lekami. W razie pytań należy skonsultować się z lekarzem.

Czytaj dalej: Co wpływa na sukces in vitro?

Interesuje Cię jak wygląda laboratorium in vitro od środka? Koniecznie zajrzyj na bloga kliniki Gyncentrum, która nagrała filmik ukazujący pracę w laboratorium.

Uwaga! Powyższy artykuł jest wyłącznie informacyjny i nie może zastąpić wizyty u lekarza!

 Przejdź do sklepu FERTINEA

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Nasi konsultanci odpowiedzą na Twoje pytania

* - pola wymagane