Kwas foliowy podczas starań o dziecko


Każda kobieta starająca się zajść w ciążę, powinna przyjmować 0,4mg kwasu foliowego dziennie na 3 miesiące przed planowanym poczęciem. Obniża ona ryzyko wystąpienia wad cewy nerwowej nawet o 70%. Sama dieta nie dostarczyłaby takiej dawki.

Kwas foliowy podczas starań o dziecko

KWAS FOLIOWY W DIECIE

Największe ilości kwasu foliowego znajdziemy w zielonych warzywach: szpinaku, brokułach, kapuście, sałacie i brukselce. W mniejszych dawkach zawiera go także kalafior, fasola, soczewica, orzechy, zboża i cytrusy. Trzeba jednak pamiętać, że kobietom starającym się o dziecko zaleca się przyjmowanie 0,4 mg kwasu foliowego dziennie, a to trzykrotnie więcej, niż można uzyskać tylko z diety. Dlatego tak ważna jest odpowiednia suplementacja.

KWAS FOLIOWY W TABLETKACH

Każda kobieta planująca ciążę, powinna zażywać kwas foliowy w dawce 0,4 mg dziennie, co najmniej na 3 miesiące przed planowaną ciążą w celu zapobiegnięcia wystąpienia u dziecka wad cewy nerwowej. Kwas foliowy zawarty w Ferti Vitamins Forte chroni układ nerwowy dziecka od pierwszych chwil jego życia, odpowiadając za rozwój cewy nerwowej u płodu. Wspomaga on proces kształtowania narządów dziecka już na najwcześniejszych etapach jego życia. Ponadto pozytywnie wpływa na ukształtowanie prawidłowej wagi noworodka. Rolą kwasu foliowego jest również regulowanie wzrostu i funkcjonowania wszystkich komórek organizmu kobiety. Wraz z witaminą B12 bierze on udział w procesach krwiotwórczych, będąc czynnikiem antyanemicznym.

 Przejdź do sklepu FERTINEA

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Nasi konsultanci odpowiedzą na Twoje pytania

* - pola wymagane