Wpływ inozytolu na płodność


Ważnym składnikiem wspomagającym płodność jest inozytol. Jest on kluczowy dla prawidłowego działania układu rozrodczego, dlatego nie bez przyczyny nazywany jest również "witaminą płodności". Na co jeszcze wpływa inozytol?

Wpływ inozytolu na płodność

Inozytol jest ważny dla prawidłowego funkcjonowania układów rozrodczych zarówno kobiety i mężczyzny, dlatego potocznie bywa nazywany „witaminą płodności”. Jest on izomerem glukozy (zwanym również alkoholem cukrowym, alkoholem sześciowodorotlenowym a także witaminą B8). Inozytol występuje w dziewięciu postaciach izomerycznych, takich jak biologicznie czynny między innymi: mio-inozytol (MI, MYO).
Inozytol jest jest składnikiem wzmagającym płodność, wpływa na prawidłową równowagę hormonów, regeneruje tkanki, wzmacnia błony komórkowe oraz obniża również ciśnienie tętnicze powstałe wskutek stresu. Dzięki zwiększeniu wrażliwości receptorów na serotoninę, inozytol poprawia nastrój i działa uspokajająco. Pobudza wzrost i regenerację większości tkanek w organizmie.

mio-inozytol w leczeniu PCOS

Badania kliniczne wykazały skuteczność mio-inozytolu w kuracji przy zespole policystycznych jajników (PCOS). PCOS jest jednym z najczęstszych zaburzeń miesiączkowania oraz niepłodności u kobiet (a także rozwoju: nadciśnienia tętniczego, cukrzycy typu II oraz choroby sercowo-naczyniowej). Problem dotyczy około 4-12% kobiet w wieku reprodukcyjnym. W schorzeniu tym częstym problemem jest insulinooporność, która może prowadzić do otyłości i nadmiaru męskich hormonów (hirsutyzmu, trądziku i łojotoku a nawet zmiany barwy głosu i sylwetki). Inozytol obniża poziom insuliny i zmniejsza hiperandrogonemię, przywracając normalną owulację i regularne cykle menstruacyjne.
Odpowiednia dawka mio-inozytolu zawarta jest w Proszku Ferti Powder Forte, który wchodzi w skład miesięcznej kuracji Fertinea dostępnej w naszym skepie. 

Przeczytaj również o innym składniku Ferti Powder - N-acetylocysteinie - i jej dobroczynnym działaniu: N-acetylo L-cysteina dla płodności pary.

 Przejdź do sklepu FERTINEA

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Nasi konsultanci odpowiedzą na Twoje pytania

* - pola wymagane