Starasz się o dziecko? To powinnaś wiedzieć!


Jesteście młodzi, zdrowi i gotowi na to, aby zostać rodzicami. To doskonały moment, aby rozpocząć starania! Pewnie słyszeliście, że dziecko, zwłaszcza pierwsze, wywraca świat dwojga ludzi do góry nogami. I to na długo przed pojawieniem się w Waszym życiu? Czy jesteś gotowa rozpocząć tę wielką przygodę? 

Starasz się o dziecko? To powinnaś wiedzieć!

Oto, co powinnaś wiedzieć, zanim zajdziesz w ciążę!

PRZED TOBĄ MARATON

Dobrze przeczytałaś! Wysiłek podczas porodu naturalnego jest jak przebiegnięcie maratonu. Nieprawdopodobne?! Wydarzenia te mają ze sobą więcej wspólnego niż myślisz… i to już na etapie ciąży. Czy wyobrażasz sobie przebiegnięcie „królewskiego dystansu” bez odpowiedniego przygotowania? Chyba nie zaryzykujesz?! Już teraz zadbaj o dietę, unormuj masę ciała, bądź aktywna fizycznie. To pozwoli Ci uniknąć wielu dolegliwości ciążowych oraz sprawi, że poród będzie szybszy i łatwiej wrócisz po nim do formy.

Przygotowania do ciąży możesz wspomóc odpowiednią suplementacją. Dzięki niej uzupełnisz niedobory potrzebnych składników odżywczych, a co za tym idzie, zwiększysz swoje szanse na zapłodnienie. Jaki produkt wybrać? Naturalny! Taki jest np. zestaw Fertinea, będący unikalną kompozycją naturalnych składników o udowodnionej skuteczności w zakresie płodności, które wspomagają zajście w ciążę, a także jej prawidłowy rozwój.

NIE ZACZNIESZ DNIA BEZ KWASU FOLIOWEGO

Przyjmowanie kwasu foliowego to obowiązek każdej ciężarnej! Co więcej specjaliści zalecają, aby suplementację kwasem foliowym rozpocząć co najmniej 3 miesiące przed poczęciem. Największe zapotrzebowanie na kwas foliowy jest bowiem w pierwszych trzech miesiącach ciąży. Jest to związane z kształtowaniem oraz intensywnym rozwojem ośrodkowego układu nerwowego, mózgu oraz rdzenia kręgowego u płodu. W związku z tym, że procesy te zachodzą niemal zaraz po zapłodnieniu, zacznij przyjmować kwas foliowy już teraz! Więcej o folianach przeczytasz tutaj: Kwas foliowy już od pierwszej myśli o poczęciu

WIDOK DWÓCH KRESEK NA TEŚCIE – BEZCENNE

Kiedyś budziła strach, teraz będziesz na nią czekała z niecierpliwością – druga kreska na teście ciążowym. Od tej pory Twoje życie podporządkowane zostanie cyklowi miesiączkowemu i owulacji. Co miesiąc będziesz czekała na miesiączkę z nadzieją…że się nie pojawi. Za to, gdy Twoim oczom ukaże się druga kreska na teście –  eksplodujesz z radości! Pamiętaj jednak, że test ciążowy najlepiej wykonać w dniu planowanej miesiączki. Jeśli zrobisz go przedwcześnie, może pokazać wynik fałszywie ujemny. Tak więc uzbrój się w cierpliwość i zachowaj spokój!

POŻEGNASZ SIĘ Z KOFEINĄ, ALKOHOLEM I PAPIEROSAMI

Do tej pory nie wyobrażałaś sobie poranka bez pysznej, aromatycznej kawy? Co więcej, nigdy byś nie pomyślała, że dobrowolnie z niej zrezygnujesz?! Wszyscy znamy szkodliwy wpływ używek na przebieg ciąży i rozwijający się płód. Jednak picie alkoholu, palenie papierosów, spożywanie nadmiernej ilości napojów zawierających kofeinę (kawa, herbata, energetyki) negatywnie wpływają także na płodność kobiety. Mogą bowiem zaburzać równowagę hormonalną, a w konsekwencji prowadzić do zaburzeń owulacji i uniemożliwić zajęcie w ciążę. Rezygnując z używek już dziś, pozwolisz swojemu organizmowi odzyskać równowagę i oczyścić się z toksyn, by przygotować się do ciąży.  

ZAPRZYJAŹNISZ SIĘ Z GINEKOLOGIEM

Do tej pory unikałaś go jak ognia? Teraz się to zmieni! Już niebawem nie będziesz mogła doczekać się wizyty u ginekologa, aby potwierdził, że jesteś w ciąży. Co więcej, przez kolejnych 9 miesięcy będziesz go odwiedzała częściej, niż niejedną przyjaciółkę – czeka Cię nawet kilkanaście wizyt! Gdy niespodziewanie zacznie się dziać coś niepokojącego, będzie zapewne pierwszą osobą, do której zadzwonisz. To z nim, na każdej wizycie, będziesz rozmawiała o swoich obawach i dolegliwościach. Dzięki jego wyjaśnieniom prawdopodobnie odetchniesz z ulgą i będziesz spokojna o zdrowie swojego dziecka. Zadbaj więc, aby wybór lekarza prowadzącego ciążę, nie był przypadkowy. Zrób research już dziś! Poszukiwania idealnego ginekologa rozpocznij od zapytania o opinie swoich znajomych, które niedawno rodziły. Nie ma chyba bardziej rzetelnego i wiarygodnego źródła wiedzy na ten temat.

ZAWŁADNĄ TOBĄ HORMONY

Szalony śmiech, a po chwili rozpacz i łzy, których nie będziesz potrafiła powstrzymać. Niejednokrotnie będziesz myślała: „Zwariowałam!?”. Spokojnie, to normalne! Ciąża to czas, kiedy przez kobietę przelewa się cała gama uczuć, nastrojów i humorów, nad którymi nie potrafi zapanować. Taką huśtawkę nastrojów fundują nam hormony. W organizmie przyszłej mamy zachodzą bowiem zmiany poziomu hormonów odpowiadających m.in. za nastrój. Nagły spadek jednych i wzrost drugich sprawia, że zachowujemy się nietypowo, wręcz irracjonalnie. Koniecznie przygotuj na to swojego partnera!

TWOJE LIBIDO OSZALEJE

Dla jednych kobiet ciąża to czas zwiększonej ochoty na seks i intensywniejszych doznań. Dla innych wręcz przeciwnie – libido szybuje w dół, a seks to ostatnia rzecz, na jaką mają ochotę. O tym, czy będziesz miała ochotę na miłosne igraszki zdecydują hormony, które zmieniają się w zależności od etapu ciąży. Pamiętaj, to ostatnie chwile, kiedy jesteście tylko dla siebie. Jeśli ciąża przebiega prawidłowo, nie rezygnujcie z seksu. Macie obawy, że w ten sposób zaszkodzicie dziecku? Niepotrzebnie, przy prawidłowo przebiegającej ciąży, maleństwo jest bezpieczne!

SEN BĘDZIE DOBREM DEFICYTOWYM 

Zapamiętaj dobrze, jak to jest być wyspanym. Niebawem zatęsknisz za zdrowym, nieprzerwanym snem. Problemów ze snem możesz spodziewać się już w trzecim trymestrze ciąży. To paradoks, że właśnie wtedy, kiedy odpoczynek jest tak potrzebny. Nie licz też, że wyśpisz się po porodzie! Nawet jeśli dziecko będzie smacznie spało, Ty nie będziesz umiała oderwać od niego wzroku. Jeśli dojdą do tego nocne karmienia, kolki, ząbkowanie…to przez najbliższe miesiące częste pobudki, sen na raty i ciągłe zmęczenie masz jak w banku. Wystraszyłaś się? Spokojnie, to kiedyś minie!

ODKRYJESZ, CZYM JEST MIŁOŚĆ WIELKA I BEZWARUNKOWA

Pokochasz swoje dziecko od pierwszego wejrzenia. Będzie to miłość szczera, pełna cierpliwości, skłonna do największych poświęceń, która nie ocenia i wybacza wszystko.

Już niebawem zrozumiesz, o czym mówimy. Trzymamy kciuki!

Czytaj również o tym jakie składniki warto uwzględnić w diecie, gdy jesteś w ciąży: W ciąży kwas foliowy to za mało

 

 Przejdź do sklepu FERTINEA

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Nasi konsultanci odpowiedzą na Twoje pytania

* - pola wymagane