Poznaj właściwości głogu jednoszyjkowego


Wykorzystywanie ziół i roślin w medycynie znane jest ludziom od wieków. Nic dziwnego, ponieważ zawarte w nich różnorodne związki chemiczne mogą m.in. łagodzić bóle, zbawiennie wpływać na gospodarkę hormonalną, wzmacniać organizm, poprawiać trawienie a nawet regulować cykl miesiączkowy. Rozpoczynamy serię wpisów, w których opiszemy wybrane rośliny i przybliżymy Wam ich działanie.

Głóg jednoszyjkowy

Właściwości głogu jednoszyjkowego

Głóg jednoszyjkowy jest niewielkim drzewem lub krzewem liściastym. Jego gałęzie są pokryte długimi i ostrymi cierniami a kulisto-owalne owoce mają czerwony kolor. Kwiaty i owoce są wykorzystywane do produkcji m.in.  leków nasercowych o właściwościach uspokajających. Głóg zawiera związki chemiczne korzystnie wpływające na działanie  serca. Jest także źródłem garbników (związków, które m.in. działają przeciwzapalnie i wspomagają układ trawienny) i substancji neutralizujących działanie wolnych rodników. Owoce głogu zawierają również mnóstwo składników odżywczych: witaminę A, C, E, beta-karoten oraz karotenoidy wpływające korzystnie na funkcjonowanie naszego organizmu.

Napary ziołowe

Doceniając zdrowotne właściwości głogu jednoszyjkowego umieściliśmy jego najcenniejszą cześć - owoc w składzie Ferti Antioxidant Herbals, naparu ziołowego o właściwościach antyoksydacyjnych. Głóg jednoszyjkowy naturalnie wzmacnia organizm i jest skuteczny w walce z przewlekłym zmęczeniem. Ponadto roślina posiada właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne oraz cechuje się wysokim potencjałem przeciwutleniającym. Zawarte w głogu fitosterole uczestniczą w procesie zwalczania wolnych rodników. Obniżają zawartość cholesterolu we krwi. Pozytywnie wpływają również na stan cery,  stymulując syntezę kolagenu, działając nawilżająco i przeciwzmarszczkowo. Związki kumarynowe wykazują właściwości uspokajające, przeciwutleniające i rozszerzające naczynia krwionośne.

Czytaj więcej o roślinach sprzyjających płodności: Zioła na płodność.

Regularne picie naparu Fertinea Ferti Antioxidant Herbals oczyści organizm z toksyn, a przyszłe mamy mogą być pewne, że ich ciało zostanie odpowiednio przygotowane do ciąży.

 

 Przejdź do sklepu FERTINEA

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Nasi konsultanci odpowiedzą na Twoje pytania

* - pola wymagane