Rola kwasu DHA z alg


Sposób żywienia kobiety ciężarnej oraz planującej ciążę, w tym pokrycie zapotrzebowania organizmu na wielonienasycone kwasy tłuszczowe, ma istotne znaczenia zarówno dla niej samej, jak i w przyszłości warunkuje właściwy wzrost i rozwój płodu.

Kwas DHA z alg

Sposób żywienia kobiety ciężarnej oraz planującej ciążę, w tym pokrycie zapotrzebowania organizmu na wielonienasycone kwasy tłuszczowe, ma istotne znaczenia zarówno dla niej samej, jak i w przyszłości warunkuje właściwy wzrost i rozwój płodu.
Jednym z najważniejszych składników diety są kwasy omega-3, do których należy DHA (kwas dokozaheksaenowy), którego naturalnym źródłem są tłuste ryby morskie, owoce morza i algi morskie.
Ważne jest zapewnienie wysokiej jakości źródła pozyskiwania kwasu DHA. Bezpiecznym, pozbawionym ryzyka zanieczyszczenia metalami ciężkimi, jest DHA z mikroalg.

Rola kwasu DHA w diecie kobiet ciężarnych i planujących ciążę

Odpowiednia podaż kwasu DHA warunkuje prawidłowy rozwój ośrodkowego układu nerwowego oraz prawidłowy proces rozwoju ostrości widzenia u dziecka. DHA jest również bardzo ważny dla prawidłowej pracy mózgu – kora mózgowa w ponad 50% zbudowana jest z tłuszczów, głównie w postaci fosfolipidów, które zawierają duże ilości nienasyconych kwasów omega-3. Kwas DHA obniża ryzyko wystąpienia depresji poporodowej u matki, wydłuża czas trwania ciąży i wpływa na wzrost masy urodzeniowej noworodka bez wzrostu ryzyka makrosomii (nadmiernej masy płodu, przekraczającej 4000 g, 4200 g lub 4500g). Spada również ryzyko wystąpienia porodu przedwczesnego. Stosowanie kwasów omega-3 wpływa ochronnie na układ krążenia, ponadto zmniejsza się ryzyko wystąpienia cukrzycy typu I oraz choroby nadciśnieniowej w wieku dorosłym oraz chorób o podłożu alergicznym.

Suplementacja kwasu DHA

Najlepszym i najbezpieczniejszym źródłem kwasu DHA są mikroalgi jak np. Schizochytrium sp., które pozyskiwane są z hodowli podlegających ścisłym kontrolom, co daje gwarancję czystości tego źródła kwasów omega-3. Kwas DHA z tego źródła można znaleźć w suplementach diety, w tym w Ferti Formula Oil, który oprócz kwasu DHA zawiera również inne kwasy omega-3 jak EPA (eikozapentaenowy - również pozyskany z mikroalg) oraz kwas ALA (alfa-linolenowy) pozyskany z oleju lnianego tłoczonego na zimno. W Ferti Formula Oil zawarte są również witaminy, które są niezbędne dla przyszłej mamy:: witaminę D3 i E. Witaminy D i E rozpuszczalne są w tłuszczach, co oznacza, że aby zostały przyswojone przez nasz organizm muszą być spożywane w towarzystwie tłuszczy. Dlatego też zostały zamknięte w kapsułce zawierającej olej lniany tłoczony na zimno.

Czytaj więcej informacji dotyczących diety przyszłych rodziców: Dieta płodności - poradnik

 Przejdź do sklepu FERTINEA

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Nasi konsultanci odpowiedzą na Twoje pytania

* - pola wymagane