Wpływ N-acetylo L-cysteiny na płodność


Na pewno już wiesz, że odpowiednia dieta, dobór witamin oraz mikro i makroelementów wspomagających płodność są kluczowe w okresie starania się o dziecko. A czy słyszałaś o zastosowaniu N-acetylo L-cysteiny? To związek organiczny, który znany jest również z pozytywnego wpływu na płodność kobiety!

Wpływ N-acetylo L-cysteiny na płodność kobiety

Zastosowanie N-acetylo L-cysteiny (NAC)

Pod nazwą N-acetylo L-cysteina (NAC, N-acetylocysteina) kryje się organiczny związek chemiczny, który wykazuje silne właściwości przeciwutleniające dzięki którym wolne rodniki są neutralizowane . Wiąże się to z obniżeniem skutków stresu oksydacyjnego, który negatywnie wpływa na komórki organizmu. NAC wykazuje również bardzo silne działanie mukolityczne – tj. powoduje upłynnienie i zmniejszenie lepkości śluzu w drogach oddechowych. Ponadto chroni wątrobę a dzięki ochronie komórek przed uszkodzeniami spowalnia proces starzenia się. Suplementacja NAC u sportowców pomaga w odtruciu organizmu oraz zmniejsza uszkodzenia mięśni, wzmacnia system odpornościowy i minimalizuje uczucie zmęczenia.

Wpływ na płodność kobiety

W medycynie znany jest również pozytywny wpływ N-acetylo L-cysteiny na płodność kobiety. Odgrywa on ważną rolę w regeneracji organizmu, oraz bierze udział w ochronie DNA komórek jajowych, zapobiegając ich uszkodzeniu przez wolne rodniki. NAC pomaga w przypadku zespołu policystycznych jajników (PCOS) poprzez obniżanie poziomu insuliny i testosteronu (powodując zmniejszenie hirsutyzmu). Dzięki takiemu działaniu zwiększyła się regularność miesiączek. Ponadto NAC pozytywnie wpływa na endometrium – stabilizuje jakość błony śluzowej oraz ilość śluzu szyjkowego, który pełni istotną rolę z procesie zapłodnienia.

N-acetylo L-cysteinę zawiera proszek Ferti Powder, którego zadaniem jest podniesienie jakość komórek jajowych (które wpływają na jakość materiału genetycznego przekazywanego dziecku). Odżywiona komórka jajowa jest bardziej odporna na zniszczenia powodowane wolnymi rodnikami, a poprzez zmniejszenie cykli bezowulacyjnych wzrasta szansa na zapłodnienie. Również kobiety z zespołem policystycznych jajników (PCOS) mogą zażywać Ferti Powder, ponieważ dzięki m.in. zawartości mio-inozytolu zwiększa się wrażliwość komórek na insulinę, co pomaga w walce z PCOS i daje szanse na zajście w ciąże.
Ferti Powder wchodzi w skład miesięcznej kuracji Fertinea.

Czytaj dalej: N-acetylocysteina dla płodności pary

Uwaga! Powyższy artykuł jest wyłącznie informacyjny i nie może zastąpić wizyty u lekarza!

 Przejdź do sklepu FERTINEA

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Nasi konsultanci odpowiedzą na Twoje pytania

* - pola wymagane